Жити затишно, або Як одягатися вдома

8 грудня 2011 р.

Жити затишно, або Як одягатися вдома Кожний з нас прагне зробити свій будинок чистим і затишним, але чи багато хто з нас піклується про одяг для будинку?

Нерідко вдома ми доношуємо старі речі. Але хіба виглядати добре потрібно тільки для «чужих»? Хіба ми не заслуговуємо відповідної уваги і любові до себе? Не варто забувати і про дітей, адже перші уявлення про гармонію і красу вони одержують саме в сім'ї.

Домашній одяг як самостійна частина гардеробу з'явився і став розвиватися досить пізно – в XVII-XVIII століттях. У людей з'явилося більше вільного часу, яке вони стали проводити вдома. І вже до початку XIX століття різноманітність домашнього одягу різко зросла. Пригадаємо назви, відомі нам з літератури: архалук, дезабільє, шлафрок, дульєтка, капот, негліже, пеньюар.

Не заглиблюючись в термінологію, скажемо лише, що деякі види одягу мали офіційний характер, в інших можна було приймати близьких друзів, треті годилися тільки «для внутрішнього застосування». Цей етикет дотримувався досить строго.

Сьогодні інші часи. Не існує жорстких умов. Це, проте, не означає, що добре виглядати вдома стало неактуально.

Почнемо з того, що весь домашній гардероб умовно можна підрозділити на одяг для: відпочинку і праці (прибирання, приготування); сну і неспання; холодної і теплої пори року (у наших широтах це важливо). Слід також обзавестися гумовими і нитяними рукавичками для різного роду господарських справ. Не використовуйте фартух як прихвату.

Що стосується одягу для сну, то сучасні піжами істотно видозмінилися під впливом чоловічої нижньої білизни. Тепер їх роблять з трикотажу, а для холодної пори року – з начісуванням або підвалюванням (сьогодні це джемпер і штани-трико).

Нічні сорочки нині теж далеко пішли від свого прототипу – посконної сорочки. Їх шиють з шовку, трикотажу, фланелі, на бретелях і з рукавами, довгі і короткі. Останнім часом стало модним спати в майках. Але якщо ви хочете подобатися чоловіку, чом би не придбати нічну сорочку з шовку, котра нагадує плаття для коктейля. Модельєри розробили неймовірну кількість подібних моделей.

На головну

костюмы деда мороза купить недорого