Розбираємо свій гардероб

11 лютого 2012 р.
Автор: Юлія Корнєєва

Розбираємо свій гардероб Щоб дізнатися, з чим ви маєте справу, вам потрібно провести облік і вирішити, що робити з кожною річчю.

У вашому гардеробі знайдуться речі, які ви не одягаєте вже давно, але і не позбавляєтеся від них з різних причин: жкода, може стати в нагоді, подарунок від мами, сестри і далі по списку. А тим часом, кожен сезон треба робити інвентаризацію гардеробу і звільняти полиці для нових, модних речей.

І якщо ви думаєте, що розлучитися із старими речами складно, ви помиляєтеся! Спочатку погляньте на конкретний предмет одягу і вирішіть, чи хочете ви його залишити, позбавитися його, переробити або відреставрувати. Якщо ви все-таки вирішили позбавитися даного одягу, ваше завдання перетворити похорони на свято.

Звільніть свій гардероб в стилі, як це зробили героїні у фільмі «Секс у великому місті». Пам'ятаєте епізод, коли Кері Бредшоу готується до переїзду і приміряє свої наряди на подружок – Міранду, Шарлоту і Саманту? Спробуйте зробити щось подібне. Запросіть своїх подруг, влаштуйте фотосесію або розпродаж. Найулюбленіші светри, спідниці і блузи які ви не носите, але віддати жуода – продайте за 200-300 рублів. У Європі такі розпродажі серед подруг і знайомих вважаються звичайною історією...

Послідовно огляньте все, що, на вашу думку, варто зберегти. Ретельно перевірте, чи немає на речах плям, потертостей або дірок. Подумайте, які речі будуть добре поєднуватися між собою. Якщо у вас є улюблене шовкове плаття в підлогу, яке ви наділи всього пару разів, і ось вже два роки воно висить «мертвим вантажем», спробуйте перешити його, наприклад, зробивши з нього спідницю. А із старої блузи можна відрізувати рукави, тим самим перетворивши її на літній варіант. Давати своїм старим речам нове життя дійсно приємно.

Переміряйте свої речі. Спробуйте поглянути на них новим поглядом. Наново ознайомившись зі своїм гардеробом і перемірявши декілька старих речей, можливо, ви передумаєте від чогось позбавлятися, і зрозумієте, що у вас одягу значно більше ніж ви думали.

Але якщо бажання звільнити шафу визріло, дійте! Відкладіть вбік те, що ви зараз носите: плаття, брюки, спідниці та інш. Ви можете побудувати свій гардероб на основі цих базових речей. Пам'ятайте, класичні речі, як чорне плаття, вузька спідниця або прямі брюки, ніколи не вийдуть з моди. Викинувши їх – ви, можливо, пошкодуєте. А ось без занадто модних речей ми цілком можемо обійтися. Тенденції міняються так часто і так радикально, що деколи за ними просто не вгонешся. Щоб зрозуміти, чи не дуже модна та або інша річ, просто надіньте її. Якщо ви відчуваєте себе в ній безглуздо – з цією річчю прийшов час розлучитися.

Основну увагу при перегляді свого гардеробу приділіть тому, як і з чого зшита річ. Якщо річ добре скроєна і зшита з відмінної тканини (шовк, шерсть, бавовна) її варто залишити.

Шерсть, бавовна і шовк – речі з цих тканин здатні прослужити дуже довго, якщо правильно доглядати за ними. Ці тканини ніколи не виглядають дешево. Низькоякісний акрил, особливо в'язаний, може сильно скачуватися або лисніти. Річ виглядає ідеально, якщо є підкладка. Не слухайте, коли хтось стверджує зворотне. Підкладка створює чіткий силует і тримає форму виробу.

Ну і наприкінці важлива порада, втихомирте своє бажання бездумно купувати. Коли ви зрозумієте, як багато різних речей вже є у вашому гардеробі, ви зможете заощадити пристойну суму грошей.

На головну